Pochodził z Płocka. Był synem Tymoteusza Hipolita Waśniewskiego i Matyldy z Litkiewiczów. Studia medyczne odbył na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę zawodową rozpoczął w Przasnyszu w 1897 r., był tu dyrektorem Szpitala Powiatowego, mającego swą siedzibę przy ul. Świerczewo. Był też jedynym lekarzem w nim zatrudnionym. Mieszkał w domu Baranowskiego, gdzie również mieściła się apteka. Jako dyrektor występuje jeszcze w dokumentach z 1911 r. Od 1907 r. Adam Waśniewski współpracował z siostrami szarytkami, które wtedy rozpoczęły pracę w przasnyskim szpitalu. Kierując szpitalem, Adam Waśniewski był jednocześnie członkiem jego Rady Opiekuńczej. Zabiegał o poprawę warunków sanitarnych ludności miasta i okolic. Planował założenie w Przasnyszu małomiasteczkowego muzeum higienicznego. Pracując w Przasnyszu, dojeżdżał do podobnej placówki w Mławie, jeździł do chorych w dworach, do służby folwarcznej i rodzin włościańskich. Zamieszczał interesujące korespondencje w czasopismach regionalnych i medycznych. Zwracał w nich uwagę na niedostatki szpitala oraz na katastrofalne warunki sanitarne i ogólne ubóstwo ludności, będące źródłem wszelkich niepowodzeń. Aktywnie uczestniczył w życiu publicznym. W 1906 r. należał do organizatorów w Przasnyszu koła Polskiej Macierzy Szkolnej, mającego za zadanie organizowanie polskiej oświaty w ramach rosyjskiego systemu zaborczego. Był organizatorem Spółdzielni Spożywców „Oszczędność”. Propagował rozwój czytelnictwa w Przasnyszu. W 1899 r. poślubił w Zielonej Marię Zofię Ubysz. W Przasnyszu przyszły na świat ich dzieci: Zofia Weronika (1900, zmarła w okresie niemowlęcym), Adam Klemens (1902), Anna (1904), Stanisław Ryszard (1907), Maria (1911).
Od 1912 r. Adam Waśniewski pracował w Sierpcu, później w Płocku. Był członkiem Towarzystwa Biblioteki Publicznej w Płocku. Przyjmował pacjentów w swoim domu przy ul. Więziennej. Zmarł jako ofiara tyfusu.
BIBLIOGRAFIA
1. Alfred Borkowski, Medycyna i medycy przasnyscy,
2. Andrzej Jerzy Papierowski, Jerzy Stefański, Płocczanie znani i nieznani. Słownik biograficzny, tom drugi, Płock 2007, s. 661.
3. Geneszukacz. Wyszukiwarka nazwisk w bazach PTG: https://geneszukacz.genealodzy.pl/.